Huta Stalowa Wola zrobotyzuje produkcję, rozwija park maszynowy i zakończyła budowę nowej hali. Wszystko po to, żeby uzyskać przewagę konkurencyjną poprzez podniesienie jakości produktów i umocnić pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym.
W lipcu br. zostały zakończone prace budowlane związane z rozbudową nowej hali produkcyjnej o powierzchni 3,5 tyś. m kw., obecnie trwają odbiory końcowe. W ramach tego projektu wykonano również laboratorium badań RTG z największą w Polsce komorą do prześwietleń wielkogabarytowych konstrukcji spawanych. Komora pozwala na wykonanie prześwietleń radiograficznych wyrobów o wymiarach 4m x 10m x 2,5 m i wadze do 15 ton oraz materiałów konstrukcyjnych, w tym stalowych materiałów i połączeń spawanych, o przekrojach poprzecznych do 100 mm. Komora jest unikatowym i największym obiektem tego typu w Polsce oraz jednym z największych w Europie.
HSW kładzie olbrzymi nacisk na nowoczesne technologie, by móc sprostać ciągle rosnącym wymaganiom płynącym z rynku. Tylko tak znaczące zmiany w zapleczu technologicznym, fachowa wiedza pracowników, doświadczenie i najnowsze rozwiązania mogą skutecznie i w dłuższej perspektywie budować przewagę konkurencyjną z rodzimymi i zagranicznymi producentami podobnych wyrobów. Daje to przewagę nie tylko nam, jako spółce HSW, ale i całej Grupie Kapitałowej PGZ – podkreśla Bernard Cichocki, Prezes Zarządu HSW S.A.
I etap realizacji programu REGINA, Huta Stalowa Wola zakończyła na kilka tygodni przed terminem. Przyśpieszona realizacja programu oraz realizowany od 2016 r. plan poprawy efektywności spowodowały, że HSW zamknęła pierwsze półrocze 2018 r. z wynikiem lepszym o kilka milionów złotych niż zakładał to plan. To radykalnie lepszy wynik od wyniku I półrocza 2017 r. Skuteczniejszy nadzór nad realizowanymi wydatkami przekłada się na poprawę efektywności kosztowej i obniżenie ceny oferowanych wyrobów, na czym skorzystają również nasi klienci– podkreśla Jacek Kosiński, Członek Zarządu ds. finansowych HSW S.A.